* Історія

Комунальний   заклад  «Дошкільний  навчальний   заклад  (  ясла  -  садок)    № 97   знаходиться  за  адресою:   м.  Харків,  пр. Тракторобудівників,  105  -В.

За  роки  існування   дитячого  навчального   закладу   (1972-2011р.р.)   його  відвідало  приблизно   7,8  тисяч  дітей.

З   1972  по  1982   роки  очолювала   дошкільний   заклад   досвідчений   педагог  Остапенко   Ольга  Корніївна,  яка  у  своїй  роботі   звертала   увагу   на   індивідуальне   ставлення  педагогів  до  кожного   вихованця,  як  до  особистості.

З   1982  по   1996  роки   очолювала   дошкільний   заклад   педагог   з  великим  досвідом   роботи,  Суворова  Марія  Іванівна, яка  приділяла  велику   увагу   громадянському   вихованню   дитини,  фізичному   її  розвитку.  Кожна   дитина   була   оточена   увагою   та  любовю.

З  1996  року  по  теперішній  час    керує   досвідчений   педагог    Клочко  Наталія  Михайлівна,  яка  направляє   діяльність   дошкільного  закладу   на  реалізацію  основних   завдань   дошкільної  освіти:   збереження   та  зміцнення   фізичного   та  психічного  здоров’я  дітей;  формування   особистості   дитини,   розвиток   її    творчих   здібностей   та   нахилів,    набуття   нею   соціального   досвіду   та  готовності  продовжувати  освіту.   За  роки  існування   дошкільного   навчального    закладу,  його    педагогічний   колектив   керувався   девізом   видатного  педагога  -  новатора   К.Д.  Ушинського:«Без   особистого   безпосереднього   впливу   вихователя   на  вихованця   справжнє   виховання,   що  проникає   в  характер,  неможливе.  Лише   особистість   може   впливати   на  розвиток   і   визнання    особистості,  лише   характером   можна  створити    характер.»«Майстерність   це  те,  чого   можливо   добитися,   і  як   може   бути   відомий   майстер   -  токар,  прекрасний   майстер   -  лікар,  так  повинен   і   може   бути   прекрасним   майстром   педагог»…  такими    майстрами   -  педагогами,   які   працювали   у  нашому   садку   стали   завідувачами   дошкільних   навчальних   закладів   Московського  району:   Бахарєва   Раїса   Константинівна  -  керівник   ДНЗ    366;   Швачка  Валентина   Михайлівна   -  керівник   ДНЗ     80;   Паша   Наталія   Василівна   -  керівник   ДНЗ №  375;    Столярчук   Єлизавета  Іванівна   -   колишній   керівник   ДНЗ№   80, №  367.

Зусиллям   педагогічного   колективу,  батьків,  засновників    створюється   такий   освітній   простір,  який   передбачає   забезпечення   в  педагогічному   процесі   атмосфери    комфортного   особистісного   зростання,  відповідних   матеріальних   та  психолого  -   педагогічних  умов.

Мета  нашого  колективу   -   підготовка   дітей   до  життя,  навчання   в  школі.  Ми  визнаєм   оригінальність   і   неповторність   кожної   дитини  і  прагнемо   навчити  дітей   жити   в  гармонії   з  собою   та  оточуючим  світом.