* Методична робота

Березень 2015

Етика для працівників дошкільного закладу

-Праця в дошкільному закладі вимагає особливої поведінки.·
-Відданість справі, любов до дітей.
-Інтелігентні стосунки між колегами: взаємоповага, увічли­вість, витримка, чуйність, співчуття.
-Мати достоїнства, гордо носити звання педагога — це має виявлятися у приязних стосунках між колегами, у поведінці, повазі одне до одного.
-Педагогічний такт має виявлятися у вимогливості, насамперед до самого себе, справедливості, витриманості, відчутті поряд із собою іншої людини, чуйності (показники професійної майстерності). Людина все це має відчувати серцем, адже навчитися цього важко, тому частіше слід прислухатися до свого серця, до своєї совісті. Необхідно бути справедливими і чесними у всьому: роботі, стосунках, адже справедливість — це регулятор моральних взаємин.
-Педагогам довірили найдорожче — дітей, вони мають усвідомлювати це.

Листопад  2014

Типове положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу

/Files/images/anmatsya/закачка.gif

Основними завданнями методичної роботи в нашому ДНЗ є:

-  вивчення та впровадження перспективного педагогічного досвіду;

- збагачення педагогів новими, інноваційними методами та засобами навчання;

- постійне вдосконалювання навичок самоосвіти, надання педагогу кваліфікованої допомоги, як у питаннях теорії, так і в практичній діяльності, у підвищенні результатів його педагогічної праці;

- створення такого освітнього простору, де повному обсязі реалізовано творчий потенціал педагогічного колективу і кожного зокрема.

Форми організації методичної роботи в дошкільному закладі досить динамічні. Вибір конкретної з них залежить від:

- педагогічної культури та активності вихователя;

- конкретних завдань самоосвіти над якими він працює;

- морально-психологічного клімату в педагогічному колективі;

- якості аналізу результатів моніторингу діяльності педагогів;

- інноваційної відкритості;

- особливостей організації освітнього процесу з дітьми.

При організації та облаштуванні життєвого простору у групових приміщеннях врахована його величезна значимість для становлення особистості. Тематичні куточки оформлено й наповнено матеріалами, посібниками та іграшками так, щоб показати дітям вид діяльності та способи дітей, а у відповідних ігрових зонах - сюжет гри  та способів його реалізації. У кожній віковій групі створено міні-методичний кабінет, де накопичено і систематизовано весь дидактичний, наочний матеріал для організації навчально-виховного процесу з дітьми відповідного дошкільного віку.

В роботі педколективу впроваджуються масові (педради, педагогічні читання, семінари, методичні об'єднання),  групові (семінари-практикуми, творчі, ініціативні групи) та індивідуальні (стажування, самоосвіта, до курсові та після курсові завдання) форми методичної роботи.В дошкільному закладі створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування інноваційної компетентності педагогів. Вдало поєднані колективи, групові та індивідуальні форми методичної роботи сприяють ефективному росту фахової майстерності педагогів. Належна увага приділяється роботі з молодими вихователями.