* Освітні програми

Дитина. Програма виховання і навчання дітей 2-7 років 2013

Базова програма”Я у Світі” (затверджена Міністерством освіти і науки України, 2008 рік) спрямована на формування гармонійно розвиненої особистості, забезпечення повноцінного прожиття дошкільного дитинства.

__________________________________________________________________________________

Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» пропонує орієнтири змістового наповнення освітньої роботи з 5-річними дітьми і націлює педагогів і батьків на особистісний розвиток дітей 6-го року життя за основними напрямами та робить окремий акцент на ігровій діяльності – провідному виді діяльності для всього дошкільного дитинства, незамінному засобі розвитку дітей. Цим зумовлена структура програми. Основний програмовий зміст упорядковано за розділами: «Фізичний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», «Ігрова діяльність».У кожному розділі окреслюються ключові освітні завдання, подаються поради батькам стосовно організації спільного буття дорослих з дітьми та визначаються показники розвитку дітей.

Дитина в дошкільні роки: комплексна додаткова освітня програма.

Автор. колектив; наук. керівник К.Л. Крутій.

Програма “Дитина в дошкільні роки” – програма нового типу (рекомендована МОН України як комплексна додаткова освітня програма, лист № 1/11-11178 від 8 грудня 2010 року). Програму зорієнтовано на цінності та інтереси дитини, урахування вікових можливостей, на збереження дитячої субкультури, на ампліфікацію дитячого розвитку, взаємозв’язок усіх сторін життя малюка.

Програму “Дитина в дошкільні роки” адресовано педагогам, практичним психологам і соціальним педагогам дошкільних навчальних закладів, вихователям, які працюють у будинках сімейного типу, школах-інтернатах тощо; студентам педагогічних інститутів і коледжів, які навчаються за спеціальністю “Дошкільне виховання”, батькам, а також укладачам нових комплексних програм розвитку, виховання та навчання дітей раннього, переддошкільного і дошкільного віку.

_________________________________________________________________________

Програма розвитку дітей дошкільного віку "Впевнений старт" (доопрацьована і доповнена)

Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) Київ 2012

Варіативна програма "Українотворець"

Програма і методичні рекомендації з правового виховання дітей дошкільного віку

“Я – маленька людина”
Укладач М.М. Конько, Т.М. Шумей, З.Л. Петрушина
2005

Програма “Я – маленька людина” розкриває систему роботи педагогів з дітьми, починаючи з молодшого віку, та їхніми батьками з правової освіти. Педагогам запропонована модель формування правового світогляду дошкільників та перспективне планування навчально-виховної роботи з дітьми, що відбивають особливості практичної реалізації завдань і відкривають зміст формування правового світогляду дітей дошкільного віку. Призначена вихователям, методистам, психологам, які працюють у дошкільних навчальних закладах, а також широкому колу спеціалістів, зацікавлених цією проблемою.