ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ДНЗ № 97

Служба психологической помощи "Нить Ариадны"

Время работы ежедневно с 17.00- 21.00 ТЕЛ: +38 063 400-3-300 (057) 700-39-52

Телефон доверия "Нить Ариадны" для детей, подростков, молодежи, родителей и всех нуждающихся в психологической поддержке работает бесплатно, конфиденциально, анонимно.

Березень 2015

Поради психолога

Адаптація дитини до дошкільного навчального закладу

Найлегше адаптація протікає у тих дітей, батьки яких заздалегідь готували до дитячого саду.

Можна почати підготовку з читання казок про дитячий садочок, розігрування історій про садок.

Можна грати ” у садочок” з іграшками.

Період адаптації в середньому займає півроку, саме тому батькам слід запастися терпінням і з розумінням відноситься до сліз і капризів дитини в перші місяці відвідин дитсадка.

Для того, щоб період адаптації дитини пройшов безболісно рекомендується :

Спочатку пояснити малюкові, що таке дитячий садок і навіщо туди ходять діти. Простими словами створіть позитивний образ дошкільного навчального закладу (наприклад, в дитячий садочок приходять такі ж, як і ти, дітки, вони там разом вчаться, грають, їдять, в дитсадку багато різних іграшок і добрі вихователі). Скажіть малюкові, що ви гордитеся ним – адже він вже дорослий, що може сам ходити в садок. Але і не роздувайте з цієї події проблему, не говоріть про майбутню зміну в його житті дитини щодня.

Заочно познайомте крихітку з дитячим садочком під час однієї з прогулянок. Якщо ви вже визначилися з вибором дитсадка, можна ненадовго заходити з дитиною на його територію, щоб дитя поступово звикало. Заздалегідь познайомте малюка з майбутнім вихователем групи.

Готуйте дитину до спілкування з іншими дітьми і дорослими, відвідуючи з нею дитячі майданчики і парки. Не пропускайте дитячих свят, днів народжень друзів. Спостерігайте за поведінкою крихітки: соромиться, конфліктує, б’ється, усамітнюється або ж легко знаходить спільну мову, контактує з однолітками, розкута.

Необхідно привчити малюка до певного режиму дня, в якому буде місце різним видам діяльності (гігієнічні процедури, їжа, прогулянка, заняття та ігри, елементарна праця і т. і.).

Поясніть дитині, до кого він може завжди звернутися за допомогою, якщо їй її буде потрібно.

Легко адаптуватися до дитячого садка фізично здоровим дітям. Тому до того, як відвести дитину в дошкільний навчальний заклад, пройдіть медичний огляд, щоб переконатися, що дитина здорова, а також проведіть комплекс заходів щодо загартування і оздоровлення дитини.

У перші два-три тижні бажано залишати дитину лише на декілька годин в дитячому садочку, збільшуючи поступово це час до необхідної норми. А, розлучаючись, не забудьте сказати  малюку, що неодмінно повернетеся за ним. Коли ви вирушаєте – розлучайтеся з дитиною легко і швидко. Довгі прощання із стурбованим виразом обличчя, у малюка викличуть тривогу. Якщо малюк насилу розлучається з матір’ю, тоді  нехай перші декілька тижнів відводить в дитячий садок дитину тато, бабуся чи дідусь.

У присутності малюка не показуйте, що ви переживаєте або нервуєте з приводу того, що дитя йде в дитячий садок. Не відгукуйтеся негативно і не критикуйте дитячу установу у присутності малюка, оскільки все це може викликати у нього невпевненість, страх і небажання йти в це місце.

Нехай дитя вибере іграшку, яка ходитиме разом з ним щодня в дитсадок. Так у вас з’явиться прекрасна можливість, розпитати малюка, що з іграшкою відбувалося в дитячому садочку, весело їй було чи сумно, хто з нею дружив, а може, хто ображав. Таким чином, ви дізнаєтеся багато що про те, як вашій дитині вдається звикнути до нової обстановки і колективу.

Якщо ж ваше дитя погано адаптується до обстановки дитсадка, погано спить , їсть, стає агресивним, його поведінка міняється від бурхливих істерик до повної апатії, з’являються страхи – знайдіть можливість зайти на консультацію до психолога.