Інформація про діяльність психологічної служби

Інформація про діяльність психологічної служби ДНЗ №97

Я, Новікова Неоніла Сергіївна, практичний психолог, працюю на базі дошкільного навчального закладу №97.

За час роботи у ДНЗ № 97 були заведені папки на кожну групу, де знаходяться індивідуальні картки на кожну дитину, куди постійно заносяться результати тестування і необхідна інформація про дитину. Є папки по напрямкам роботи, матеріал який постійно оновлюється інформацією, котру можна використовувати у своїй роботі. Придбані методичні посібники. Збирається роздавальний матеріал, котрий можна використовувати для діагностики та розвиваючих робіт з дітьми. Постійно використовується комп'ютер для діагностики, обробки інформації, складання звітів, розвиваючої роботи, виготовлення бланків і стимулюючого матеріалу. Вихователі звертаються не тільки за питаннями роботи (проведення батьківських зборів), але й за вирішенням особистих проблем.

Працюю з батьками усіх вікових груп. Постійно підтримуються зв'язок з вихователями та батьками.

З метою створення покращеного психологічного стану педпрацівників дошкільного закладу №97 та сприяння позитивному психологічному клімату культури в колективі і підвищення психологічної культури та професійної компетентності вихователів для досягнення мети були поставлені задачі: підвищити рівень психологічної компетентності педагогічних працівників; допомогти вихователям в оволодінні методами індивідуального і особистісно - орієнтованого підходу до дитини; розвивати емпатійні здібності у вихователів.

Психологічна служба використовує наступні методи: спостереження, діагностування, активну взаємодію, співбесіди, консультації.

Я зазначила, що батьки  мають право відмовитись від індивідуального діагностування дитини.

Тема, над якою я зараз працюю «Психологічна готовність дитини до школи».

Переді мною стоять загальні завдання:

- відстеження повноцінного особливого та інтелектуального розвитку дітей, їхньої соціалізації на кожному віковому етапі,

- забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини на основі її психолого-педагогічного вивчення,

- створення соціально-педагогічних умов для надання допомоги дітям, які мають порушення психічного розвитку й емоційно вольової сфери,

- просвітницько-пронагандистська робота з підвищення психологічної культури в навчальному закладі і сім'ї.

Психологічна служба закладу забеспечує:

- психологічне здоров'я дітей й всіх участників навчально - виховного процесу;

-  психологічний супровід навчально - виховного процесу для ефективного розвитку особистості;

-  профілактику відхілень в процесі виховання. Основні напрямки в роботі:

- психологічна діагностика вихованців та колективу;

- корекційно - відновлювальна та розвивальна робота;

- консультування педагогів та батьків.

Враховуючи вище зазначене, основними напрямками роботи психологічної служби дошкільного навчального закладу у 2013/2014 навчальному році є:

• адаптація дітей дошкільного закладу;
  • психологічна готовність дитини до шкільного навчання;
  • розвиток емоційно-вольової сфери;
  • оптимізація навчально-виховного процесу;
  • допомога дітям у розвитку функцій необхідних для навчання;
  • психологічний супровід дітей раннього віку 1-3 років;
  • робота з виявлення та психологічна підтримка обдарованих дітей;
  • робота у закладі здоров`я;
  • методична робота.

Після здійснення спостереження та діагностики результати у вигляді довідки надаються вихователю, яка інформує батьків про проведену роботу психологічної служби ДНЗ №97, у разі необхідності батьки можуть звернутися за найбільш детальною інформацію стосовно своєї дитини.